Puslapio apačioje pateikiame gaires, kurios palengvins Jums dviratininko šalmo išsirinkimą. Trumpai aptariame kiekvieną filtrą ir patariame į ką atkreipti dėmesį, nuo ko pradėti renkantis dviratininko šalmą.
Dviratininkų šalmai
Dviratininkų šalmai
Aukštos kokybės dviratininkų šalmai. ✔ Itin Gausus Pasirinkimas Įvairių Modelių ir Dizainų ✔ Žinomi Gamintojai. Išsirinkite ir saugiai keliaukite su Velonova!
Šiandien, dviratininko šalmas yra neatsiejama jo aprangos dalis. Tobulėjant dviračiams, taip pat tobulėja dviratininko apranga, apsaugos priemonės bei aksesuarai. Šiandien gaminami šalmai yra patys įvairiausi – skirti vaikams ir suaugusiems, skirstomi pagal dydį, pagal tai, kur ir kokiu dviračiu važinėjate (plento, kalnų, hibridiniu, ar tiesiog miesto). Nuolat kuriamos ir tobulinamos specialios saugos technologijos, kurios apsaugo smegenis nuo sutrenkimo nelaimingų atsitikimų metu, daug dėmesio skiriama ventiliacijai, kad važiuojant neperkaistų ir neprakaituotų galva. Be to, galite įsigyti įvairiausių priedų, tokių kaip atšvaitai, paminkštinimai ir reguliavimo mechanizmai.
Prieš pirkdami šalmą, įvertinkite savo važiavimo maršrutus ir įpročius, tiksliai išmatuokite galvos apimtį, tada, galėsite išsirinkti būtent tokio dydžio ir tokio modelio šalmą, kokio jums reikia.
Kategorijos
Šalmai, skirti važiuojantiems miesto dviračiu – dažnai yra su atšvaitais, todėl jūs būsite labiau pastebimi, kai važiuosite tamsoje, šalmai yra uždaresnės konstrukcijos, labiau uždengti ir mažiau ventiliuojami, nes važinėjimas dviračiu mieste taip smarkiai nesukaistate ir nesuprakaituojate. Jie tiks nepriklausomai nuo to, ar važiuojate hibridiniu dviračiu, sulankstomu dviračiu, elektriniu dviračiu.
Šalmai, skirti važiuojantiems kalnų dviračiu – kalnų dviračių šalmai turi snapelį, kuris apsaugo akis nuo saulės, purvo ir žemai kabančių šakų, yra masyvesnės konstrukcijos, turi žemai iškirptą galinę dalį ir paprastai sveria daugiau nei kiti šalmai.
Šalmai, skirti važiuojantiems plento dviračiu – paprastai yra itin lengvi ir aerodinamiški, jų paviršius itin glotnus, šalmai yra aptakesni, kompaktiškesni ir turi daugiau ir didesnių oro angų ventiliacijai.
Vaikiški šalmai – jie yra ypatingai lengvi, ryškių spalvų, kad važiavimas vaikui teiktų kuo didesnį malonumą, o šalmo dėvėjimas taptų savaime suprantamu įpročiu.
Priedai – dažniausiai perkami ir naudojami šalmų priedai yra paminkštinimo komplektai, reguliavimo mechanizmai ir žibintai
Gamintojai
Specialized (JAV) yra Kalifornijoje įsikūręs ir pasaulyje plačiai žinomas dviračių gamintojas. Kompanija buvo įkurta 1974 metais, pilnas jos pavadinimas yra Specialized Bicycle Components (Speicalizuotos dviračių dalys), o sutrumpintai vadinama tiesiog Specialized. Ši kompanija nusipelno išskirtinio dėmesio dėl kelių dalykų – tai ilgalaikė sėkmė rinkoje, nepatiriant didesnių nuosmukių, išskirtinė kokybė, vertinama visame pasaulyje, technologinės inovacijos dviračių gamybos srityje, ir išskirtinio dizaino Concept arba Elite Store dviračių parduotuvės.
Lazer (Belgija) yra laikomi labiausiai patyrusiais dviratininkų šalmų gamintojais pasaulyje. Nenuostabu – kompanija turi daugiau nei 100 metų patirties, o jų produkcija platinama daugiau nei 50 šalių. Lazer nuolat yra pirmose linijose bei lyderiauja inovacijų, dizaino, saugumo ir technologijų srityse. Dviračių sporte, Lazer reiškia aistrą, greitį ir važiavimo džiaugsmą.
Livall (JAV) tikslas – diegti išmaniąsias technologijas ir kurti dviračių sportui skirtus išmaniuosius įrengimus. Tai yra išmanieji šalmai, išmanieji dviračiai, įvairios programėlės ir kiti išmanieji priedai bei aksesuarai. Dėl inovacijų šioje srityje, Livall produkcija sulaukė pripažinimo visame pasaulyje.
7iDP (Didžioji Britanija) kompanijos devizas – gaminti geriausias dviratininkams skirtas apsaugas rinkoje. Kompanijos gaminiai testuojami ypatingomis sąlygomis, pvz. važiuojant dideliame aukštyje kalnuose arba vasarą, esant ypatingai aukštai temperatūrai, todėl yra tinkami bet kokiai aplinkai. Tobulėjant dviračiams, tobulėja ir dviratininkams skirtos apsaugos. 7iDP nuolat veržiasi pirmyn, kuria inovacijas ir peržengia esamas technologinių galimybių ribas.
Dviratininko šalmų saugos technologija
KinetiCore – Lazer (Belgija) sukurta daugiakryptė apsaugos nuo smūgių sistema, kuri atsirado kaip atsakas daugelį metų konkurentų neturėjusiai MIPS sistemai. Teigiama, kad KinetiCore šalmai yra lengvesni, geriau ventiliuojami, o jų gamyba daro mažesnį poveikį aplinkai – juos gaminant sunaudojama kur kas mažiau plastiko.
MIPS – daugiakryptė apsaugos nuo smūgių sistema, sukurta Švedijoje daugiau nei prieš 20 metų, bandymams naudota smegenų skystį imituojanti medžiaga, ir ieškota būdų, kaip sušvelninti smūgio jėgą kritimo atveju. Rezultatas – MIPS sistema, kuri greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje ir daugybę metų praktiškai neturėjo konkurentų. Specialized (JAV) Mips sistemą naudoja absoliučiai visuose savo gaminamuose šalmuose, o kiti gamintojai šią sistemą diegia tik į pačios brangiausios linijos šalmus.
Daugiau apie MIPS ir KinetiCore apsaugos sistemas dviratininkų šalmuose skaitykite mūsų blog straipsnyje.
Dydis
Šalmo dydžiai skirstomi į keletą kategorijų, pradedant XS (mažiausia), baigiant XL (didžiausia). Vaikams skirti šalmai žymimi XS, XXS ir XXXS. Kaip nustatyti, kokio dydžio šalmas jums reikalingas? Pirmiausia, būtina išmatuoti galvos apimtį. Matuojama 1 cm virš ausų ir 1 cm virš antakių. Paprastai, suaugusio žmogaus galvos apimtis būna nuo 50 iki 62 cm.
Ką daryti toliau? Vieningos dydžių sistemos nėra, kadangi kiekvieno gamintojo ar net kai kurių modelių dydžių sistema gali nežymiai skirtis. Tiesiog atsiminkite savo galvos apimtį. Pasirinkę norimą šalmo modelį, susiraskite šio gamintojo ar šio modelio dydžių lentelę, arba kreipkitės į pardavėją.
Spalva
Kokios spalvos šalmą pasirinkti? Vaikiški šalmai dažnai būna ryškių spalvų arba įvairiaspalviai. Suaugusiems skirti šalmai yra kur kas santūresni, bet irgi galite rinktis iš plačios spalvų skalės. Jei važinėjate mieste ar kitose vietose, kur intensyvus eismas, rinkitės ryškesnes spalvas – būsite labiau matomi. Jei renkatės tamsios spalvos šalmą, nesibaiminkite, kad jis įkais saulėje –įkaista tik šalmo paviršius, o šiluma nėra perduodama į vidų.
Ką daryti, jei norimo modelio šiuo metu parduotuvėje nėra?
Esant tokiai didelei pasiūlai ir modelių įvairovei, savaime suprantama, kad ne visi modeliai laikomi fizinėje parduotuvėje ir ne visi netgi gamintojo sandėliuose. Parduotuvėje esančią prekę galite nusipirkti iš karto. Gamintojo sandėliuose esančias prekes galima užsakyti, o kol prekė atvyks, jums reikės šiek tiek palaukti.
Jei prekė išparduota – nereiškia, kad turite nuleisti rankas, eiti į kompromisus ir įsigyti kitą, mažiau tinkančią prekę. Tiesiog kreipkitės į pardavėjus, kurie jums paaiškins, kada bus papildyti sandėlio likučiai arba prekių siunta atvyks į Lietuvą.