Meniu
0
Norai

Stabdžių kaladėlės / trinkelės

Puslapio apačioje pateikiame gaires, kurios palengvins Jums stabdžių kaladėlių  išsirinkimą. Trumpai aptariame kiekvieną filtrą ir patariame į ką atkreipti dėmesį, nuo ko pradėti renkantis stbdžių kaladėles.


Iš viso prekių: 259
Greitas pristatymas -15% TOP
Shimano B05S Resin diskinių stabdžių kaladėlės
Greitas pristatymas -15% TOP
Shimano G04S Metal diskinių stabdžių kaladėlės
-15% TOP
Shimano R55C3 stabdžių kaladėlės | 1 pora
-15% TOP
Shimano M06-MX Metal diskinių stabdžių kaladėlės
-15% TOP
Shimano R55C3 stabdžių kaladėlės | 2 poros
Greitas pristatymas -15% TOP
Shimano G04Ti Metal diskinių stabdžių kaladėlės
Greitas pristatymas -15% TOP
Shimano J04C Metalic diskinių stabdžių kaladėlės
Greitas pristatymas -20% TOP
Avid Organic Alu diskinių stabdžių kaladėlės | Elixir, Avid DB, SRAM XX, Level
Greitas pristatymas -15% TOP
Shimano R55C4 stabdžių kaladėlės karboniniams ratams | 1 pora
-15% TOP
Shimano R55C4 stabdžių kaladėlės | 1 pora
Greitas pristatymas -20% TOP
Avid Sintered diskinių stabdžių kaladėlės | Elixir, Avid DB, SRAM XX, Level
Greitas pristatymas -15% TOP
Shimano L05A-RF Resin diskinių stabdžių kaladėlės
-15% TOP
Shimano M70R2 stabdžių kaladėlės | 1 pora
-20%
Avid Organic diskinių stabdžių kaladėlės | Juicy, BB8
Greitas pristatymas -15%
Shimano G05S-RX Resin diskinių stabdžių kaladėlės
Greitas pristatymas -15%
Shimano K05S-RX Resin diskinių stabdžių kaladėlės
Greitas pristatymas -15%
Shimano J03A Resin diskinių stabdžių kaladėlės

Stabdžių kaladėlės

Stabdžių kaladėlės, dar vadinamos stabdžių trinkelėmis yra itin svarbios. Nuo jų priklausys, kaip efektyviai veiks jūsų stabdžių sistema. Stabdžių kaladėlės yra laikomos eksploatacine dalimi, t. y. laikui bėgant jos susidėvi, prastėja stabdymo kokybė ir kyla pavojus dviratininko saugumui. Stabdžių kaladėles rekomenduojama reguliariai apžiūrėti ir, pasiekus kritinį nusidėvėjimo lygį, keisti.

Labai svarbu žinoti, kaip pasirinkti jūsų dviračiui ir jūsų važiavimo stiliui tinkamas kaladėles.

Kategorija

Tiesiog pasirinkite savo dviračio tipą ir apribokite pasirinkimus iki tų, kurie tinkami ir skirti būtent jums. Mažiau rūpesčio, mažiau naršymo, mažiau svarstymo, greitesnis ir efektyvesnis sprendimo priėmimas.

Prekinis ženklas

AbsoluteBlack (JK) – tai yra didžiausias pasaulyje ovalių dviračio dantračių gamintojas, šioms grandinėms naudojamas tik pačios aukščiausios kokybės aliuminis, todėl AbsoluteBlack produktai yra ilgaamžiai ir patvarūs.

Avid (JAV) – tai yra SRAM priklausantis prekės ženklas, apie kurį sakoma, Avid yra stabdžiai, kurie padeda jums skristi.

Jagwire (Taivanis) – kompanijos specializacija yra pramoniniai dviračių ir kitų transporto priemonių laidai, o nepriekaištinga kokybė yra pagrindinis jų veiklos principas. Jagwire yra ilgalaikis automobilių gamintojų Toyota partneris.

Kool Stop (JAV) – Kool Stop buvo nedidelė įmonė, kuri nuo 1977 m. gamino komponentus įvairioms pramonės sritims, tame tarpe ir dviračių gamykloms. Vieno užsakymo metu, įmonė pagamino ypatingą dviračio stabdžių modelį – su vidiniu rėmu ir taip vadinamu „radiatoriumi“ – taip prasidėjo Kool Stop sėkmės istorija, o dviračių komponentų gamyba tapo pagrindine jų veikla.

Magura (Vokietija)  – Magura yra šeimos verslas, perduodamas iš kartos į kartą jau nuo 1893 metų. Šiandien, Magura turi daugiau nei 680 darbuotojų Europoje, Azijoje ir JAV. Daugiau nei šimtas metų sėkmingos plėtros – faktai kalba patys už save

Morgan Blue (Belgija) – kompanijos istorija ypatinga, 1994 m. vienas dviračių mechanikas kreipėsi į kompaniją Morgan Oils, gaminančią tepalus žemės ūkio technikai ir automobiliams, ir paprašė pagaminti tepalus, skirtus dviračiams. Produktas buvo toks sėkmingas, jog po šio užsakymo atsirado kompanija Morgan Blue, kuri gamina dviračiams skirtus tepalus iki šiol

Shimano (Japonija) – Shimano yra žinomi kaip perfekcionistai, kurie geriau vėluos, bet išleis į rinką tik tobulą produktą, visi jų produktai yra išdirbti, apgalvoti ir, galima sakyti, tobuli.

SRAM (JAV) – Kompanija žinoma tuo, kad įdiegė daug technologinių naujovių, tokių kaip rankena perjungiamos pavaros. Stabdžių rankenėlės greitai tapo labai populiarios. Dėl tokių sprendimų, iš mažytės dirbtuvės Čikagos priemiesčiuose, greitai tapo verslu su 25 parduotuvėmis geriausiose lokacijose. Kompanijos įkūrėjai tokios sėkmės net nesitikėjo, todėl šiandien įmonėje juokaujama – kas žino, gal po kelių metų mes išmokysime dviračiu važiuoti netgi žuvį?

Voxom (Vokietija) gamina išskirtinės kokybės, laikui atsparius, patikimus dviračių aksesuarus už protingą ir subalansuotą kainą.

Zipp (JAV) – kompaniją 1988 metais įkūrė moto sporto inžinierius Leigh Sargen. Zipp daugybę metų nuolat tobulina tiek inžinerinius sprendimus, tiek medžiagų sudėtį ir siūlo vartotojams novatoriškus, efektyvius sprendimus. Zipp nuo 2007 metų yra SRAM korporacijos dalis.

Visi kiti mažiau žinomi ir rečiau sutinkami gamintojai. Kai yra tiek daug įvairių gamintojų, visų neįmanoma išvardinti.

 

Kam skirta?

Diskiniams stabdžiams – diskiniai stabdžiai naudoja ne ratlankį kaip stabdymo paviršių, o apskritą metalinį stabdžių diską, pritvirtintą prie rato stebulės. Šis diskas sukasi per suportą, kuriame yra stabdžių trinkelės. Spaudžiant stabdžių svirtį, trinkelės prilaiko diską, o dėl trinties sulėtėja dviračio greitis. Diskiniai stabdžiai šiuo metu labiau paplitę, nei ratlankio.

V-Brake (Ratlankio) –  ratlankių stabdžiai naudoja besisukantį rato ratlankį kaip stabdymo paviršių. Stabdžių kaldėlės sumontuotos dviejų pasukamų stabdžių svirčių galuose, o traukiant stabdžių svirtį ir (arba) laidą, stabdžių kaladėlės prispaudžiamos prie abiejų ratlankio pusių ir taip stabdomas dviratis. Jie mėgstami dėl nedidelio svorio ir mechaninio paprastumo.

Kai stabdžių kaladėls nusidėvi iki tam tikros ribos (ant jų gali būti nusidėvėjimo griovelių ar kitų indikatorių, rodančių, kad jų laikas baigėsi), laikas investuoti į naują komplektą. Tačiau norėdami pakeisti kaladėles, turite atsižvelgti į naudojamų stabdžių tipą ir papildomus veiksnius, įskaitant važiavimo sąlygas, ratlankio tipą (jei naudojate ratlankius) ir stabdžių gamintoją.

Medžiaga

Resin / Organic – šios kaladėlės, dar vadinamos "dervos" trinkelėmis, yra pagamintos iš didelio tankio keramikos ir turi minkštesnį mišinį nei metalinės trinkelės. Jos pasižymi geresne stabdymo galia ir geresniu šilumos išsklaidymu, lėčiau įkaista, todėl jas patartina naudoti stabdžių sistemose su žema virimo temperatūra. Jos rekomenduojamos tiems, kas važinėja sausais keliais.

Metal / Sintered  – trinkelės vadinamos metalinėmis, tačiau jos pagamintos ne iš metalo, o iš mišinio, į kurį pridėta metalo, paprastai vario, drožlių. Jos triukšmingesnės ir greičiau įkaista, tačiau drėgnu oru tarnauja daug ilgiau nei organinės. Jūsų pasirinkimas gali priklausys nuo daugelio sąlygų, tačiau šios trinkelės geriausios, kai važinėjate drėgnais keliais.

Semi-Metal – kaladėlės sukurtos taip, kad sujungtų organinių ir metalinių stabdžių kaladėlių privalumus. Jos pagamintos iš organinio mišinio, tačiau į jas įeina metalo dalelės, kurios padidina patvarumą. Kaladėlės įšyla greičiau, nei metalinės, o lyginant su organinėmis, pasižymi geresne galutine stabdymo galia ilgų nusileidimų metu.

Organic Kevlar – kevlaras yra polilamidinis pluoštas, kuris pasižymi dideliu atsparumu tempimui, lyginant pagal svorį, yra 5 kartus stipresnis už plieną, nedegus, nelaidus elektrai ir turi daug kitų nuostabių savybių. Iš kevlaro pagamintos stabdžių kaladėlės yra minkštos, su jomis galite stabdyti staigia, nejausdami nemalonaus sutrenkimo.

Suderinamumas

Kartais, vartotojai perka ne originalias kaladėles. Ne originalias – tai nereiškia padirbinio, tai reiškia, kad skiriasi kaladėlių ir stabdžių sistemos gamintojai.

Populiariausi stabdžių sistemų gamintojai yra Avid / SRAM, Campagnolo, Formula, Hayes, Hope, Magura, Promax, Shimano, Tektro, TRP. Prieš pirkdami kaladėles, prisiminkite, kokio gamintojo stabdžiai yra naudojami jūsų dviratyje, o tada, įsitikinkite, kad kaladėlės yra su jais suderinamos.

Ką daryti, jei norimo modelio šiuo metu parduotuvėje nėra?

Esant tokiai pasiūlai ir modelių įvairovei, ne visi modeliai laikomi fizinėje parduotuvėje ir ne visi netgi gamintojo sandėliuose. Parduotuvėje esančią prekę galite nusipirkti iš karto. Gamintojo sandėliuose esančias prekes galima užsakyti, o jums teks bent savaitę palaukti, kol prekė atvyks į Lietuvą.

Jei prekė išparduota – nereiškia, kad turite nuleisti rankas, eiti į kompromisus ir įsigyti kitą, mažiau tinkančią prekę. Tiesiog kreipkitės į pardavėjus, kurie jums paaiškins, kada bus papildyti sandėlio likučiai arba prekių siunta atvyks į Lietuvą.