Meniu
0
Norai

Aero vairas: ar verta investuoti?

Aero vairas: ar verta investuoti?
2024-11-21 Gediminas Kaupas

Kaip rinkotės savo dviračio vairą? Galbūt vis dar važinėjate su pradiniame dviračio komplekte buvusiu vairu arba esate išbandę kelis skirtingus variantus. Jei ieškojote įvairių dviračio vairų, tikriausiai atkreipėte dėmesį į aero vairus. Galimai susimąstėte, ar tokio vairo privalumai pakankami, kad būtų vertą į jį investuoti. Tad šiame straipsnyje aptarsime, kuo išskirtinis aerodinaminis dviračio vairas, jo privalumus ir trūkumus.


Kas yra aerodinaminis vairas ir kaip jis veikia?

Aerodinaminiai vairai, kaip ir kitos aero savybėmis pasižyminčios dviračio dalys, yra sukurti sumažinti oro pasipriešinimą, tai yra – pagerinti dviračio ir dviratininko sėdėsenos aerodinamiką. Dažniausiai tokius vairus pamatysite asmeninėse varžybose laikui (angl. time trial), triatlonuose ir plento lenktynėse. Tokie vairai varžybose pakeičiami arba derinami su „aero bar‘ais“ – iškyšomis, skirtomis pačiai aerodinamiškiausiai sėdėsenai išgauti, rankas ir liemenį pozicionuojant kūno centre ir taip sumažinant vėjo veikiamą kūno paviršių. To nauda – greitesnis važiavimas naudojant tą pačią galią.

Aero vairą atskirsite iš formos. Šie vairai – plokštesni ir platesni, dėl to sumažinamas pasipriešinimas aplink rankas ir dilbius. Kone visi nauji aerodinaminiai vairai yra pritaikyti integruotam, tai yra – vidiniam, troselių pravedimui, kad neliktų išorinių dalių, trukdančių aerodinamikai.

Nors aerodinamiški vairai dažniau siejami su plento ir TT dviračiais, daugelis gamintojų jau gamina ir aerodinamiškus vairus gravel dviračiams. Tokie vairai turi plačią viršutinę atramą ir į šonus platėjančius lenkimus, „drop bar‘us“, didesniam stabilumui nuokalnėse, posūkiuose ir techniškose vietose.


Aero vairo privalumai

  • Greitis. Dauguma dviratininkų investuoja į aero vairus dėl noro pagerinti savo važiavimo greitį. Profesionalių dviratininkų patirtis rodo, kad dėl aero vairų atsiradęs aerodinaminis pranašumas kartais sutrumpina varžybų įveikimo laiką ne tik sekundėmis, bet ir minutėmis. Tiesa, aerodinaminių savybių svarba didėjant greičiui auga, taigi, didžiausius laiko sutaupymus fiksuoja būtent profesionalai.

  • Efektyvumas ilgose distancijose. Aerodinamika svarbi norint išlaikyti greitį ilgose distancijose. Sumažinus pasipriešinimo koeficientą ir optimizavus dviratininko kūno padėtį, dviratininkas gali įveikti distanciją taupydamas energiją – kiekvienas, pabandęs ant dviračio praleisti 3 ir daugiau valandų, supranta, kaip tai svarbu.

  • Kitos naudos: stabilumas ir estetika. Pasirinkus aero vairą, jūsų sėdėsena taps sportiškesnė, agresyvesnė – jūsų svorio centras bus kiek žemiau, nei turint įprastą vairą. Tokia sėdėsena suteikia stabilumo nuokalnėse, techniškose vietose ir esant stipriam vėjui. Galiausiai, aero vairas patiks ieškantiems švaros ir minimalizmo dizaine – prie tokių vairų derinami specialūs kompiuterių ir kiti laikikliai, o integruoti trosai sukuria estetišką dviračio vaizdą.

image1

Aero vairo trūkumai

Aero vairas nebūtinai tiks kiekvieno poreikiams – jei siekiate patogumo, o ne greičio, gali būti, kad standartinis vairas jums patiks labiau. Apžvelkime aerodinaminių vairų trūkumus, kuriuos įvardina dviratininkai, nusprendę nesirinkti tokio vairo.

  • Kaina. Dažniausiai aero vairai yra brangesni už tradicinius. Priklausomai nuo prekės ženklo, medžiagų, iš kurių pagamintas vairas, ir kitų savybių, aero vairo kaina gali siekti ir apie septynis šimtus eurų. Tiesa, standartiniai iš anglies pluošto pagaminti vairai taip pat gali atsidurti šioje kainos kategorijoje.

  • Universalumas. Neginčytinai, aero vairai yra mažiau universalūs nei tradiciniai. Tokie vairai dažniausiai yra integruoti su vairo iškyša, todėl ypač svarbu tiksliai žinoti jums reikalingą iškyšos ilgį ir kitus parametrus dar prieš įsigyjant vairą – iškyšos ilgio ir kt. reguliuoti negalėsite. Be to, norėdami tvirtinti žibintus, GPS kompiuterį ir kitus įrenginius prie savo aero vairo, turėsite patikrinti, ar laikikliai yra tinkami – gali būti, jog prireiks specialių aero vairui skirtų laikiklių ar adapterių.


Kada verta investuoti į aero vairą?

Ar verta investuoti į aero vairą galite nuspręsti tik jūs. Tačiau, jei norite geresnių sportinių rezultatų, dailiau atrodančio dviračio ir lengviau įveikti ilgas distancijas, šį pasirinkimą atlikti verta. Draugiškas patarimas – prieš įsigydami aero vairą atvykite atlikti dviračio sėdėsenos nustatymą. Jo metu tiksliai sužinosite, kokio pločio vairas ir jo išnaša jums reikalingi, todėl būsite garantuoti dėl savo pirkinio ir net įsitaisę agresyvesnėje sėdėsenoje jausitės patogiai. Tikslų ir išsamų sėdėsenos nustatymą jau daugiau nei septynerius metus atliekame Velonovoje, J. Baltrušaičio g. 1 Vilniuje. Registruotis šiai paslaugai galite internetu.

Susiję produktai

Greitas pristatymas TOP
Specialized Roval Rapide plentinis vairas
Greitas pristatymas
BMC ICS Aero plentinis vairas
Greitas pristatymas
Zipp SL-70 Ergo Carbon vairas MY21
Greitas pristatymas
BMC ICS Aero Clip-On Extensions dviračio aerobarai

Susiję straipsniai

Dviračio padangos - bekamerinės (tubeless) vs padangos su kameromis

Dviračio padangos - bekamerinės (tubeless) vs padangos su kameromis

Dviratininkus, kurie nori važiuoti minkščiau, stabiliau ir mažiau jaudintis dėl prakiurusių padangų, gelbėja bekamerinių padangų technologija. Vis dėlto, kaip ir kiekvienas reiškinys dviračių pasaulyje – šis padangų sandarinimo tipas turi savo gerbėjus ir kritikus. Todėl šiame straipsnyje aptariame ..

Dviračio grandinės – išsamus gidas ir patarimai

Dviračio grandinės – išsamus gidas ir patarimai

Dviračio grandinės – svarbus kiekvieno dviračio elementas, kurio priežiūra ir techniniai parametrai leidžia mėgautis važiavimu. Skaitykite daugiau!..

Dviračio dalys - viskas, kas svarbiausia

Dviračio dalys - viskas, kas svarbiausia

Dviratis susideda iš maždaug 300 skirtingų dalių. Sužinokite apie svarbiausias dviračio dalis šiame straipsnyje. Skaitykite daugiau!..